Це потрібно знати

23 квітня 

ЦЗ – державна система органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та військового характеру.

урок ЦЗ      пожежна безпека 
 





Ознайомивши дітей з матеріалами з ЦЗ , прошу  прийняти участь у онлайн виставці дитячих  малюнків ( на фото повинні бути діти із своїми роботами ) 

термін виконання до 25.04 .2021 


Сьогодні виповнюється 35 років з дня аварії

 на Чорнобильській атомній електростанції.

26 квітня – День пам'яті про Чорнобильську катастрофу.🙏Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.😞

Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі...
День пам'яті про Чорнобильську катастрофу був запроваджений у вересні 2003 року на саміті СНД за ініціативою тодішнього президента України Леоніда Даниловича Кучми і підтриманий Радою глав держав СНД.☢️

26 квітня також вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків, подвиг яких навічно залишиться у пам’яті українського народу...🙏Пам'ятаємо…🕯

Сьогодні ми живемо у стані війни , 

тому першочергове завдання - зберегти життя кожного українця . Всі ці матеріали розміщено з навчальною метою  для цивільного населення .





Знати , щоб вижити

Довідник 

 поради для батьків,
 як потрібно спілкуватись із дітьми в стресових ситуаціях, як от зараз в Україні.

    Дізнайтеся, як дитина бачить події та як реагує на них
Ставте дитині відкриті запитання та дізнайтеся, що саме дитина вже знає, дозвольте їй визначати напрямок розмови. 

Дайте зрозуміти, що дитина може поговорити з вами тоді, коли захоче. 

Допомогти почати розмову можуть малювання, ваші розповіді й інші види спільної діяльності.
   Будьте відкриті: поясніть дитині, що відбувається, словами, зрозумілими для неї
Діліться власним баченням ситуації, розкажіть дитині, з урахуванням її віку, чому можуть відбуватися конфлікти і військові дії, які існують шляхи їхнього врегулювання, намагайтеся бути емоційно стриманими.

 Якщо ви не можете відповісти на запитання дитини, не намагайтеся вигадати правильну відповідь. Не знати відповіді на всі запитання – нормально.

 Спробуйте зрозуміти, чому дитина запитує про це, що саме для неї важливо, та з огляду на це побудуйте розмову.


Говоріть про емоції
Якщо ваша дитина переживає чи відчуває злість через те, що відбувається навколо, слова «не переживай» чи «тобі не варто злитись» не заспокоять дитину. 

Скажіть: «Я бачу, що ти переживаєш через те, які обставини склались у країні, я теж хвилююсь». Дитина буде розуміти, що вона не залишилась сам на сам зі своїми переживаннями. 

У якості підтримки не варто давати обіцянок, які не залежать від вас: «все буде добре», «нічого не станеться», натомість скажіть: «що б не сталось, головне – ми одне в одного є». 

Якщо діти грають чи малюють «війну» – не забороняйте їм. 

Саме так вони допомагають собі впоратися зі своїми емоціями.

Розкажіть дитині, яким буде ваш план у разі надзвичайних подій
Допомагає стишити хвилювання наявність плану дій у разі погіршення ситуації у країні.

 Спочатку план маєте скласти ви, дорослі, нехай він буде максимально простим та зрозумілим. Подумайте як та розкажіть про нього дитині. 

Обговоріть, де ви можете зустрітися, якщо не працюватиме мобільний зв’язок; до кого з дорослих можна звертатися за допомогою, якщо дитина опинилася у людному місці без вас; які речі краще взяти з собою, а які необхідно буде залишити у разі евакуації тощо.
Залучайте дитину до позитивної діяльності
У часи невизначеності дитина особливо потребує емоційного контакту із значимими дорослими. 

Це може бути читання разом, гра або фізична активність. Така діяльність допомагає дитині залишатися емоційно пов’язаною з людьми, які є важливими для неї. 

Окрім того, дотримуйтеся регулярних процедур і розкладу життя родини, наскільки це можливо, особливо перед сном.
Дбайте про себе
Ви краще допоможете дитині, якщо піклуватиметеся про себе. 

Дитина бачить, як ви реагуєте на новини та копіює вас. Тому для дитини важливо розуміти, що ви зберігаєте спокій. 

Якщо ви занепокоєні або засмучені, знайдіть час для себе, поспілкуйтеся про те, що вас непокоїть, з іншими членами родини, з вашими друзями та людьми у вашій громаді, яким ви довіряєте.
Обережно закінчуйте розмови
Дитині важливо знати, що вона не залишиться на самоті з бідою. 

Коли ви завершуєте розмову про важливі речі, оцініть рівень тривожності дитини: спостерігайте за мовою тіла, оцінюйте, чи використовує вона звичайний тон голосу, і дивіться, як вона дихає. 

Нагадайте дитині, що ви піклуєтеся про неї, слухаєте її й що вона може у будь-який час поговорити з вами на будь-які теми, які її хвилюють.

Поради лікаря Комаровського





Немає коментарів:

Дописати коментар